Sesinizin Çıktığı Yerdesiniz... www.sesimiz.forumotion.com

Hayattan Keyif Almak istiyorsanız Doğru yerdesiniz...
 
AnasayfaAna SayfaTakvimGaleriSSSAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En iyi yollayıcılar
admin -X-
 
mavihayal
 
Acemi_Prens
 
edra-sukeyna
 
Dj.YALNIZ
 
rabia
 
candy8803
 
tugce
 
gulsah
 
_e_s_r_a_
 
En son konular
» JILJDFSDFSD
Cuma Kas. 12, 2010 10:47 pm tarafından burak

» Tarkan - 2010 (Full)
Çarş. Tem. 28, 2010 10:30 pm tarafından admin -X-

» Günün Şarkısı... Kurban - Yalan
Cuma Tem. 23, 2010 10:27 pm tarafından admin -X-

» Sesimiz Forum 1. Yaşını Hediyelerle Kutluyor...
Cuma Tem. 23, 2010 9:50 pm tarafından admin -X-

» Forum kuralları
C.tesi Ocak 09, 2010 12:55 am tarafından Acemi_Prens

» cumanız mübarek olsun
C.tesi Ocak 09, 2010 12:55 am tarafından Acemi_Prens

» Yusuf Güney - Heder oldum aşkına
Perş. Ocak 07, 2010 5:20 pm tarafından Acemi_Prens

» İşte UEFA Fikstürü..!
Perş. Ocak 07, 2010 5:19 pm tarafından Acemi_Prens

» E - Bülten hizmeti başladı...
Perş. Ocak 07, 2010 5:19 pm tarafından Acemi_Prens

Anket

Paylaş | 
 

 Hata Kodları - 2

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
admin -X-

avatar

Erkek
Mesaj Sayısı : 112
Yaş : 27
Nerden : G.antep
İş/Hobiler : Bilgisayar, Teknisyen
Lakap : uA uğruna
Kayıt tarihi : 06/02/09

MesajKonu: Hata Kodları - 2   Cuma Nis. 17, 2009 9:50 am

634 Your computer could not be registered on the remote network.
Bilgisayarınız uzaktaki ağa kaydedilemedi. - Uzaktan erişim sunucusu bilgisayarınızın adını ağda kaydedemiyor. Bu durum genelde NetBIOS iletişim kuralında ortaya çıkar ancak TCP/IP veya IPX iletişim kurallarında da görülebilir. Bu sorun genelde bir adres ağ üzerinde kullanımdaysa ortaya çıkar. Sistem yöneticinize başvurun.

635 There was an unknown error.
Bilinmeyen bir hata oluştu. - Bir iç hata oluştu. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.
636 The device attached to the port is not the one expected.
Bağlantı noktasına bağlanan aygıt istenen aygıt değil. - Donanım yapılandırmanız ve bağlantınızın yapılandırma ayarları büyük olasılıkla birbiriyle tutarsız. İletişim donanımınızı değiştirdiyseniz (örneğin seri bağlantı noktasını veya modemi) bağlantıyı yeniden yapılandırdığınızdan emin olun.

637 A string was detected that could not be converted.
Dönüştürülemeyen bir dize algılandı. - Bir iç hata oluştu. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

638 The request has timed out.
İstek zaman aşımına uğradı. - Bir iç hata oluştu. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

639 No asynchronous net is available.
Kullanılabilir zaman uyumsuz ağ yok. - NetBIOS ağ yapılandırmanız büyük olasılıkla hatalı. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

640 A error has occurred involving NetBIOS.
NetBIOS ile ilgili bir hata oluştu. - Modem ayarlanan hız için bir bağlantı anlaşması yapamıyor. Modemin başlangıç hızını azaltın ve yeniden arayın. Bkz. En yüksek modem bağlantı noktası hızını değiştirmek için. Ayrıca modem sıkıştırmasını ve yazılım sıkıştırmasını devre dışı bırakmayı deneyin.
Yine de bir bağlantı yapamıyorsanız bağlantıya NWLink IPX/SPX/NetBIOS Uyumlu Aktarma İletişim Kuralını eklemeyi deneyin.
641 The server cannot allocate NetBIOS resources needed to support the client.
Sunucu istemciyi desteklemek için gerekli Net BIOS kaynaklarını ayıramıyor. - Sistem yöneticinizden uzaktan erişim sunucusunun kaynak sığasını artırmasını isteyin veya Bilgisayar Yönetimi altındaki Hizmetler'de İleti Teslim ve Ağ DDE gibi kullanmadığınız hizmetleri durdurun.

642 One of your computer's NetBIOS names is already registered on the remote network.
Bilgisayarınızın NetBIOS adlarından biri zaten uzaktaki ağda kayıtlı. - Aynı adı kullanan başka bir bilgisayar uzak ağda oturum açmış durumda. Ağdaki her bilgisayar benzersiz bir adla kaydolmalıdır. Aşağıdakileri denetleyin:
Sizinkiyle aynı adı kullanan başka bir bilgisayar bağlandığınız uzak ağda oturum açmış olmamalı.
Bilgisayarınız bağlanmaya çalıştığınız ağa henüz fiziksel olarak bağlı durumda değil.

643 A network adapter at the server failed.
Sunucudaki bir ağ bağdaştırıcısı başarısız oldu. - Hatayı sistem yöneticinize bildirin.


721 The remote computer is not responding.
Uzaktaki bilgisayar yanıt vermiyor. - Bir PPP görüşme denemesi yapıldı ancak uzaktaki bilgisayar yanıt vermedi. Bu hata sunucu PPP desteklemediğinde (örneğin WindowsNT 3.51 veya daha önceki bir sürümü olan bir uzaktan erişim sunucusunda veya bir SLIP sunucusunda) ortaya çıkar. Bu hata sunucu PPP başlamadan önce bir terminal penceresiyle oturum açılmasını gerektirdiğinde de ortaya çıkabilir. Oturum açmak için terminal penceresinin kullanılması sorunu çözüyorsa bu işlemin ileride yapılacak bağlantılarda otomatik olarak yapılmasını sağlayabilirsiniz.
Ayrıca bu hata bilgisayarınızda veya uzak sunucuda bir donanım arızası olduğunu da gösteriyor olabilir.

722 Invalid data was received from the remote computer. This data was ignored.
Uzaktaki bilgisayardan geçersiz veri alındı. Bu veri dikkate alınmadı. - Geçerli biçimde olmayan bir PPP paketi alındı. Sistem yöneticinizin sorunu çözmek için PPP olaylarını bir dosyaya kaydetmesi gerekebilir.

723 The phone number including prefix and suffix is too long.
Önek ve sonekleriyle telefon numarası çok uzun. - Telefon numarası önek ve sonekle birlikte en çok 128karakter uzunluğunda olabilir.

726 The IPX protocol cannot be used for dial-out on more than one modem at a time.
IPX iletişim kuralı bir seferde birden fazla modemde çevirme için kullanılamaz. - IPX iletişim kuralı kullanılarak dışarı arama yapmak için yalnızca tek bir bağlantı kullanılabilir.

728 The system cannot find an IP adapter.
Sistem IP bağdaştırıcısı bulamıyor. - TCP/IP yapılandırmasında sorun var. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

729 SLIP cannot be used unless the IP protocol is installed.
IP iletişim kuralı yüklenmedikçe SLIP kullanılamaz. - TCP/IP'nin yüklü olup olmadığını denetleyin.

731 The protocol is not configured.
İletişim kuralı yapılandırılmamış. - Bir PPP denetim iletişim kuralında yapılandırılmamış belirli bilgiler istendi. PPP anlaşma sorununu belirlemek için sistem yöneticinizden Netsh.exe hizmet programını kullanarak PPP günlük kaydını etkinleştirmesini isteyin.

732 Your computer and the remote computer could not agree on PPP control protocols.
Bilgisayarınız ve uzaktaki bilgisayar PPP denetim iletişim kurallarında anlaşamadı. - PPP parametre anlaşması yerel ve uzak bilgisayar ortak parametre kümesinde anlaşmaya varamadığı için başarısız oldu. Sistem yöneticinizden TCP/IP IPX veya NetBEUI gibi ağ iletişim kurallarının yapılandırmasını denetlemesini isteyin. Sistem yöneticinizden PPP anlaşma sorununu belirlemek için Netsh.exe hizmet programını kullanarak PPP günlük kaydını etkinleştirmesini de isteyebilirsiniz.

733 Your computer and the remote computer could not agree on PPP control protocols.
Bilgisayarınız ve uzaktaki bilgisayar PPP denetim iletişim kurallarında anlaşamadı. -
Sunucu PPP'yi destekliyor ancak bağlantınızın ağ iletişim kuralını desteklemiyor. Sistem yöneticinizden bağlantıyı sunucunuzun desteklediği bir ağ iletişim kuralı kullanmak üzere yapılandırmasını isteyin. Sistem yöneticinizden PPP anlaşma sorununu belirlemek için Netsh.exe hizmet programını kullanarak PPP günlük kaydını etkinleştirmesini de isteyebilirsiniz.

734 The PPP link control protocol was terminated.
PPP bağlantı denetimi iletişim kuralı sonlandırıldı. - Bir PPP bağlantı denetim iletişim kuralı görüşmesi başlatıldı ancak uzaktakibilgisayarın isteği üzerine sonlandırıldı. Sunucuda bir hata ortaya çıkmış olabilir. Sistem yöneticinize başvurun. Sistem yöneticinizden PPP anlaşma sorununu belirlemek için Netsh.exe hizmet programını kullanarak PPP günlük kaydını etkinleştirmesini de isteyebilirsiniz.

735 The requested address was rejected by the server.
İstenen adres sunucu tarafından reddedildi. - Bağlantınız belirli bir IP adresi istemek üzere yapılandırıldı. Sunucu istemcilerin belirli bir IP adresi istemelerine izin verecek şekilde yapılandırılmamış veya istenen IP adresi başka bir istemci tarafından kullanılıyor olabilir. Adres çakışmalarını önlemek için olanaklıysa DHCP kullanın.

736 The remote computer terminated the control protocol.
Uzaktaki bilgisayar denetim iletişim kuralını sonlandırdı. - Bir PPP ağ denetim iletişim kuralı görüşmesi başlatıldı ancak uzaktaki bilgisayarın isteği üzerine sonlandırıldı. Sunucuda bir hata ortaya çıkmış olabilir. Sistem yöneticinize başvurun. Sistem yöneticinizden PPP anlaşma sorununu belirlemek için Netsh.exe hizmet programını kullanarak PPP günlük kaydını etkinleştirmesini de isteyebilirsiniz

737 Loopback detected.
Geridöngü algılandı. - PPP görüşmesine katılan yerel ve uzak bilgisayar aynı. Bu genellikle bağlantı üzerindeki bir aygıtın (örneğin modemin) karakterleri yankılıyor olduğu anlamına gelir. Bu aygıtları sıfırlamayı deneyin. Başka satıcıların sunucularında uzaktaki bilgisayarın bağlantıdan önce bir teleks (TTY) oturum açma denemesi yaptığına işaret ediyor olabilir. Güvenlik sekmesinde bağlantıyı bağlantı sonrası terminal kullanımı için yapılandırabilirsiniz.

738 The server did not assign an address.
Sunucu adres atamadı. - Sunucu ayrılmış adresler havuzundan bilgisayarınıza IP adresi atayamıyor. Sistem yöneticinizden bağlantıyı uzak ağda çakışmaya neden olmayacak belirli bir IP adresini kullanacak şekilde yapılandırmasını isteyin. Ayrıca olanaklıysa adres çakışmalarını önlemek için DHCP kullanabilirsiniz.

739 The authentication protocol required by the remote server cannot use the stored password. Redial entering the password explicitly.
Uzaktaki sunucu tarafından istenen kimlik doğrulama iletişim kuralı depolanmış parolayı kullanamaz. Parolayı doğru girerek numarayı yeniden çevirin. - Bu hata yalnızca m*crosoft sunucusu olmayan sunucularla PPP bağlantıları yapıldığında ortaya çıkar. Başka istemcilerle birlikte çalışma için kullanılan standart PPP kimlik doğrulama iletişim kuralları parolanın düz metin biçiminde verilmesini gerektirir ancak Windows güvenlik açısından yalnızca şifrelenmiş parolalar kullanır.

740 An invalid dialing rule was detected.
Geçersiz bir çevirme kuralı algılandı. - Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar için yapılandırılan TAPI aygıtları başlatılamadı veya doğru yüklenmedi. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın. Hata devam ederse ayrıntılı uyarılar veya hatalar için olay günlüğüne bakın.

741 The local computer does not support the required data encryption type.
Yerel bilgisayar gerekli veri şifreleme tipini desteklemiyor. - Güvenlik sekmesinde Veri şifrelemesi iste (yoksa bağlantıyı kes) onay kutusu işaretlenmiş ancak bağlantınızın şifreleme yeteneği yok. Şifrelenmemiş bağlantılar kullanmak için onay kutusunu temizleyin veya sistem yöneticinize başvurun.
Bu hata parolanız 14karakterden daha uzun olduğunda Güvenlik sekmesinde Veri şifrelemesi iste (yoksa bağlantıyı kes) onay kutusu işaretliyse ve Kimliğimi aşağıdaki gibi doğrula'da Güvenli parola iste seçiliyse ortaya çıkabilir. 14karakterden daha kısa bir parola kullanın Veri şifrelemesi iste (yoksa bağlantıyı kes) onay kutusu temizleyin ve Kimliğimi aşağıdaki gibi doğrula'da Güvenli parola iste'yi tıklatın.

742 The remote computer does not support the required data encryption type.
Uzaktaki bilgisayar gerekli veri şifreleme tipini desteklemiyor. - İstenilen şifreleme düzeyi uzaktaki bilgisayarda kullanılamıyor. Bilgisayarlardan biri 128 bit şifreleme teknolojisi kullanırken diğeri 40 veya 56 bit şifreleme kullanıyor olabilir. Sistem yöneticinize başvurarak şifreleme düzeyinizi öğrenin ve sunucunun da aynı düzeyi kullandığından emin olun.

743 The remote server requires data encryption.
Uzaktaki sunucu veri şifreleme istiyor. - Uzaktan erişim sunucusu şifreleme gerektiriyor ancak bağlantınızda şifreleme etkinleştirilmemiş.

751 The callback number contains an invalid character. Only the following characters are allowed: 0 to 9 T P W () - @ and space.
Geri arama numarası geçersiz bir karakter içeriyor. Yalnızca aşağıdaki karakterlere izin verilir: 0 - 9 T P W () - @ ve boşluk. - Geçersiz geri arama numarası. Numarada yalnızca 0 ile 9 arasındaki sayılar T P W ( ) - @ ve boşluk karakterleri kullanılabilir. Doğru numarayı girip yeniden arayın.

752 A syntax error was encountered while processing a script.
Bir komut dosyası çalıştırılırken sözdizimi hatasıyla karşılaşıldı. - Komut dosyası işlenirken bir sözdizimi hatası saptandı.

753 The connection could not be disconnected because it was created by the multi-protocol router.
Bağlantı kesilemedi çünkü birden fazla iletişim kuralı yönlendiricisi tarafından oluşturulmuş.
Bu bağlantı Yönlendirme ve Uzaktan Erişim tarafından kullanılıyor. Bağlantıyı kesmek için Yönlendirme ve Uzaktan Erişim hizmetini kullanın. Bağlantı yönlendirme arabirimleri listesinde veya uzaktan erişim istemcileri listesinde yer alıyor.

754 The system could not find the multi-link bundle.
Sistem birden fazla bağlantı grubunu bulamadı. - Bir iç hata oluştu. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

755 The system cannot perform automated dial because this entry has a custom dialer specified.
Sistem otomatik çevirme gerçekleştiremiyor çünkü bu girdi belirtilen özel bir çeviriciye sahip.
Sistem yöneticinize başvurun.

756 This connection is already being dialed.
Bu bağlantı zaten çevriliyor. - Bekleyip daha sonra yeniden deneyin.

757 Remote access services could not be started automatically. Additional information is provided in the event log.
Uzak erişim hizmetleri otomatik olarak başlatılamadı. Ek bilgiler olay günlüğünde sağlanmıştır. - Bir iç hata oluştu. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

758 Internet connection sharing is already enabled on the connection.
Internet bağlantı paylaşımı bağlantıda zaten etkin. - Bu hata bağlantının özellikleri açıkken bir uygulamanın Internet bağlantı paylaşımını etkinleştirip ardından siz de özelliği etkinleştirmeye çalışıtığınızda ortaya çıkar. Bağlantının özelliklerini kapatıp yeniden açın. Internet bağlantı paylaşımı sekmesindeki Internet bağlantı paylaşımını etkinleştir seçme kutusu seçili olmalıdır.

760 An error occurred while routing capabilities were being enabled.
Yönlendirme yetenekleri etkinleştirilirken bir hata oluştu. - Yönlendirme etkinleştirilmek istenirken bir iç hata oluştu. Sistem yöneticinize başvurun.

761 An error occurred while Internet connection sharing was being enabled for the connection.
Internet bağlantı paylaşımı bağlantı için etkinleştirilirken bir hata oluştu. - Internet bağlantı paylaşımı etkinleştirilirken bir iç hata oluştu. Sistem yöneticinize başvurun.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://sesimiz.yetkin-forum.com
 
Hata Kodları - 2
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İframe hatası nasıl kaldırılır

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Sesinizin Çıktığı Yerdesiniz... www.sesimiz.forumotion.com :: BİLİŞİM - İNTERNET :: İnternet Problemleri-
Buraya geçin: