Sesinizin Çıktığı Yerdesiniz... www.sesimiz.forumotion.com

Hayattan Keyif Almak istiyorsanız Doğru yerdesiniz...
 
AnasayfaAna SayfaTakvimGaleriSSSAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En iyi yollayıcılar
admin -X-
 
mavihayal
 
Acemi_Prens
 
edra-sukeyna
 
Dj.YALNIZ
 
rabia
 
candy8803
 
tugce
 
gulsah
 
_e_s_r_a_
 
En son konular
» JILJDFSDFSD
Cuma Kas. 12, 2010 10:47 pm tarafından burak

» Tarkan - 2010 (Full)
Çarş. Tem. 28, 2010 10:30 pm tarafından admin -X-

» Günün Şarkısı... Kurban - Yalan
Cuma Tem. 23, 2010 10:27 pm tarafından admin -X-

» Sesimiz Forum 1. Yaşını Hediyelerle Kutluyor...
Cuma Tem. 23, 2010 9:50 pm tarafından admin -X-

» Forum kuralları
C.tesi Ocak 09, 2010 12:55 am tarafından Acemi_Prens

» cumanız mübarek olsun
C.tesi Ocak 09, 2010 12:55 am tarafından Acemi_Prens

» Yusuf Güney - Heder oldum aşkına
Perş. Ocak 07, 2010 5:20 pm tarafından Acemi_Prens

» İşte UEFA Fikstürü..!
Perş. Ocak 07, 2010 5:19 pm tarafından Acemi_Prens

» E - Bülten hizmeti başladı...
Perş. Ocak 07, 2010 5:19 pm tarafından Acemi_Prens

Anket

Paylaş | 
 

 Hata Kodları - 3

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
admin -X-

avatar

Erkek
Mesaj Sayısı : 112
Yaş : 27
Nerden : G.antep
İş/Hobiler : Bilgisayar, Teknisyen
Lakap : uA uğruna
Kayıt tarihi : 06/02/09

MesajKonu: Hata Kodları - 3   Cuma Nis. 17, 2009 9:51 am

678 There was no answer.
Yanıt alınamadı. - Modem veya başka bir aygıt telefonu açmadı. Numarayı kontrol edip yeniden arayın. Bu bir sanal özel ağ (VPN) bağlantısı ise hedef sunucunun anabilgisayar adını veya IP adresini denetleyip yeniden bağlanmayı deneyin. Ayrıca telefon hattının modemdeki doğru yuvaya takıldığından emin olun.

679 The system could not detect the carrier.
Sistem taşıyıcıyı algılayamadı. - Modem veya başka bir aygıt telefonu açmadı. Birçok modem uzak modem telefonu açmadığında bu hatayı döndürür. Numarayı kontrol edip yeniden arayın. Bu bir sanal özel ağ (VPN) bağlantısı ise hedef sunucunun anabilgisayar adını veya IP adresini denetleyip yeniden bağlanmayı deneyin. Bağlantı özelliklerinin Seçenekler sekmesinde otomatik yeniden aramayı etkinleştirebilirsiniz.

680 There was no dial tone.
Çevir sesi yok. - Bir telefon hattı modeminize hatalı takılmış veya çıkartılmış olabilir. Aradığınız numara dış hatta erişmek için bir numaranın (örneğin 9) çevrilmesini gerektiriyor olabilir veya numara çok uzun olabilir.

681 The modem reported a general error.
Modem genel bir hata raporladı. - Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar yapılandırma dosyalarından birinde geçersiz bilgiler olabilir. Modeminiz Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar tarafından desteklenmiyorsa desteklenen bir modem kullanın.

691 Access was denied because the user name and/or password was invalid on the domain.
Kullanıcı adı ve/veya parolası etki alanında geçersiz olduğu için erişim engellendi. - Kullanıcı hesabınız listelenen etki alanında kayıtlı değil parolanızın süresi doldu veya bilgileri hatalı girdiniz. Bir etki alanı belirtmezseniz uzaktan erişim sunucusu kullanıcı adı ve parolanızı kendisinin üye olduğu etki alanında doğrulamaya çalışır. Kullanıcı adınızı parolayı ve etki alanını dikkatle girin. Bu bilgilerden emin değilseniz sistem yöneticinize başvurun.

692 There was a hardware failure in the modem.
Modemde donanım arızası var. - Modeminiz (veya başka bir aygıt) aşağıdakilerden biri nedeniyle yanıt vermiyor: Modem kapalı arızalı veya bilgisayarınıza sıkıca bağlı değil.
Sorunu gidermek için aşağıdakileri yapın:
-Modeminizi sıfırlayın. Daha fazla bilgi için donanım belgelerine bakın.
-Bir dış modem kullanıyorsanız uygun bir seri bağlantı kablosu kullandığınızdan ve kablonun sıkıca takıldığından emin olun. Modem kablosunu değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca modeminizi seri bağlantı noktasına bağlamak için bir bağdaştırıcı kullanıyorsanız bağdaştırıcının modem iletişim için doğru biçimde yapılandırıldığından emin olun. Örneğin fare için 9-25 arasındaki pin bağdaştırıcıları seri ağ bağlantılarında doğru çalışmaz.
-Seri bağlantı noktası veya çoklu bağlantı noktası bağdaştırıcısını sınayıp gerekirse değiştirin. Modemin anlaşma seçeneklerinin doğru yapılandırıldığından emin olun. Modeminizdeki farklı anlaşma seçeneklerini öğrenmek için donanım belgelerine başvurun.
Modeminiz Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar tarafından desteklenmiyorsa desteklenen bir modem kullanın.
-Başka bir uygulamanın (örneğin HyperTerminal) iletişim bağlantı noktasını kullanmadığından emin olun. Bağlantı noktası kullanımdayken Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar'ın başlatılması bu hatanın görüntülenmesine neden olabilir.

695 The state machines are not started.
Durum makinaları başlatılmamış. - Bir iç hata oluştu. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

696 The state machines are already started.
Durum makinaları zaten başlatılmış. - Bir iç hata oluştu. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

697 The response looping did not complete.
Yanıt döngüsü tamamlanmadı. - Bir iç hata oluştu. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

699 The modem response caused a buffer overflow.
Modem yanıtı arabellek taşmasına neden oldu. - Bir iç hata oluştu. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

700 The expanded command in the device .INF file is too long.
Aygıt .INF dosyasındaki genişletilmiş komut çok uzun. - Komut dosyalarından komutların uzunluğu 256karakteri aşamaz. Komutu birden çok komuta bölün. Bkz. Windows komut dosyası kullanarak çevirmeli oturum açma işlemini otomatikleştirme veya Switch.inf komut dosyalarını kullanarak çevirmeli oturum açma işlemini otomatikleştirme.

701 The modem moved to a connection speed not supported by the COM driver.
Modem COM sürücüsü tarafından desteklenmeyen bir bağlantı hızına taşındı. - Modeminiz seri bağlantı noktasının yorumlayamadığı bir hızda bağlanmaya çalıştı. Modem başlangıç hızını daha düşük bir standart bit/sn değerine ayarlayın.

703 The connection needs information from you but the application does not allow user interaction.
Bağlantının sizden bilgi alması gerekiyor ancak uygulama kullanıcı katılımına izin vermiyor. Bağlanmaya çalıştığınınız sunucu kullanıcıyla etkileşimli oturum açma işlemi gerektiriyor. rasdial komutu veya numarayı çevirmek için kullandığınız uygulama kullanıcı etkileşimini desteklemiyor. Olanaklıysa Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar klasöründe varolan bir bağlantıyı kullanarak bağlanmayı deneyin. Bağlanmak için komut dosyası kullanıyorsanız Terminal özelliğiyle yapılandırılmış bir çevirmeli bağlantı kullanmayı deneyin. Terminal penceresi gerekli olan kullanıcı etkileşimini etkinleştirebilir.

704 The callback number is invalid.
Geri arama numarası geçersiz. - İstemci için belirttiğiniz geri arama numarası geçerli değil.

705 The authorization state is invalid.
Yetki durumu geçersiz. - Bir iç hata oluştu. Yapılan son değişikliklerin geçerli olmasını sağlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

707 There was an error related to the X.25 protocol.
X.25 iletişim kuralı ile ilgili bir hata oluştu. - X.25 bağlantısı hata verdi. X.25 sağlayıcınızdan bildirilen tanılama bilgilerini yorumlamasını isteyin.

708 The account has expired.
Hesabın kullanım süresi sona erdi. - Sistem yöneticinizden hesabınız yeniden etkinleştirmesini isteyin.

709 There was an error changing the password on the domain. The password might have been too short or might have matched a previously used password.
Etki alanında parola değiştirme hatası oluştu. Parola çok kısa veya önceden kullanılan bir parola ile eşleşiyor olabilir. - Parolanızı değiştirmeyi yeniden deneyin. Yine bu iletiyi alırsanız sistem yöneticinize bildirin.

710 ¤¤¤¤¤¤ overrun errors were detected while communicating with the modem.
Modem ile iletişim sırasında seri taşma hataları algılandı. - Modemin başlangıç hızını (saniyedeki bit sayısın&#305 azaltın ve yeniden arayın.

711 The Remote Access Service Manager could not start. Additional information is provided in the event log.
Uzaktan Erişim Hizmet Yöneticisi başlatılamadı. Olay günlüğünde ek bilgiler sağlandı. - Uzaktan Erişim Bağlantı Yöneticisi hizmeti çalışmıyor olabilir. Hizmeti otomatik olarak başlatılacak şekilde değiştirin. Sorunun nedeni modeminiz veya modem kablonuz olabilir. Modeminizin desteklendiğinden emin olun.

712 The two-way port is initializing. Wait a few seconds and redial.
İki yollu bağlantı noktası başlatılıyor. Birkaç saniye bekleyin ve yeniden çevirin. - Bu hata çağrı almak üzere yapılandırılmış bir bağlantıda ortaya çıkabilir (biplex bağlant&#305. Bu hata sunucu bağlantıyı çağrı almak üzere başlattığı sırada dışarı arama yapılırsa ortaya çıkar. Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar birkaç saniye içinde yeniden arama yapar.

713 No active ISDN lines are available.
Kullanılabilir etkin ISDN hattı yok. - ISDN hattınızın doğru yerleştirildiğinden ve sonlandırıcı dirençlerin doğru takıldığından emin olun (ISDN kartınızın belgelerine bakın) ve sonra yeniden çevirin. Bu hatayı almaya devam ederseniz ISDN kartı satıcısının müşteri hizmetlerine veya ISDN telefon şirketine başvurun.

714 No ISDN channels are available to make the call.
Aramayı gerçekleştirmek için kullanılabilecek ISDN kanalı yok. - ISDN kanallarının tümü meşgul. Genelde BRI (Temel Hız Arabirimi) düzeyinde hizmet veren ISDN sesli veya veri aramaları yapılabilecek iki kanal sağlar. Her iki kanal da meşgulse Ağ ve Çevirmeli Bağlantılar dışarı arama yapamaz. Kanallardan birini kapatıp yeniden arayın.

715 Too many errors occurred because of poor phone line quality.
Telefon hattının yetersizliği nedeniyle çok fazla hata oluştu. - Kimlik doğrulama sırasında telefon hattınızda çok sayıda zaman uyumsuz hata oluştu. Yeniden deneyin. Sorun devam ederse baud hızınızı düşürün ve ayarladığınız tüm modem özelliklerini devre dışı bırakın.

716 The remote access service IP configuration is unusable.
Uzaktan erişim hizmeti IP yapılandırması kullanılamaz durumda. - Uzaktan erişim sunucusundaki TCP/IP yapılandırmasında sorun var. Örneğin bağlantınız sunucudan kullanılamaz durumdaki bir TCP/IP adresini istiyor olabilir. Sunucunuzdaki TCP/IP ayarlarını doğrulamak için sistem yöneticinize başvurun.

717 No IP addresses are available in the static pool of remote access service IP addresses.
Uzaktan erişim hizmeti IP adreslerinin statik havuzunda kullanılabilir IP adresi yok. - Uzaktaki ağda çakışmaya neden olmayacak bir IP adresi kullanmayı deneyin. Adres çakışmalarını önlemek için olanaklıysa DHCP kullanın.

718 The connection timed out waiting for a valid response from the remote computer.
Uzaktaki bilgisayardan geçerli bir yanıt beklerken bağlantı zaman aşımına uğradı. - Bir PPP görüşmesi başladı ancak uzaktaki bilgisayar uygun süre içinde yanıt vermediği için sonlandırıldı. Bu hata hat kalitesinin kötü olmasından veya sunucudaki bir sorundan kaynaklanıyor olabilir.

719 The connection was terminated by the remote computer.
Bağlantı uzaktaki bilgisayar tarafından sonlandırıldı. - Bir PPP görüşmesi başlatıldı ancak uzaktaki bilgisayarın isteği üzerine sonlandırıldı. Sunucuda bir hata ortaya çıkmış olabilir.

720 The connection attempt failed because your computer and the remote computer could not agree on PPP control protocols.
Bilgisayarınız ile uzaktaki bilgisayar PPP denetim iletişim kurallarında anlaşamadıkları için bağlantı girişimi başarısız oldu. - Bağlantınız için PPP ağ denetim iletişi kuralları yapılandırılmamış veya ilgili ağ iletişim kuralı yüklü değil. Bu hata ürün yükseltme işlemi sırasında ağ iletişim kuralı türü değiştirildiğinde ortaya çıkabilir.

lol!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://sesimiz.yetkin-forum.com
 
Hata Kodları - 3
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İframe hatası nasıl kaldırılır

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Sesinizin Çıktığı Yerdesiniz... www.sesimiz.forumotion.com :: BİLİŞİM - İNTERNET :: İnternet Problemleri-
Buraya geçin: