Sesinizin Çıktığı Yerdesiniz... www.sesimiz.homegoo.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sesinizin Çıktığı Yerdesiniz... www.sesimiz.homegoo.com

Hayattan Keyif Almak istiyorsanız Doğru yerdesiniz...

AnasayfaAna SayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En iyi yollayıcılar
admin -X-
SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ 4 Vote_lcapSORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ 4 Voting_barSORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ 4 Vote_rcap 
mavihayal
SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ 4 Vote_lcapSORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ 4 Voting_barSORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ 4 Vote_rcap 
Acemi_Prens
edra-sukeyna
Dj.YALNIZ
rabia
candy8803
tugce
gulsah
_e_s_r_a_
En son konular
» JILJDFSDFSD
SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ 4 EmptyCuma Kas. 12, 2010 10:47 pm tarafından burak

» Tarkan - 2010 (Full)
SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ 4 EmptyÇarş. Tem. 28, 2010 10:30 pm tarafından admin -X-

» Günün Şarkısı... Kurban - Yalan
SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ 4 EmptyCuma Tem. 23, 2010 10:27 pm tarafından admin -X-

» Sesimiz Forum 1. Yaşını Hediyelerle Kutluyor...
SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ 4 EmptyCuma Tem. 23, 2010 9:50 pm tarafından admin -X-

» Forum kuralları
SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ 4 EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 12:55 am tarafından Acemi_Prens

» cumanız mübarek olsun
SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ 4 EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 12:55 am tarafından Acemi_Prens

» Yusuf Güney - Heder oldum aşkına
SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ 4 EmptyPerş. Ocak 07, 2010 5:20 pm tarafından Acemi_Prens

» İşte UEFA Fikstürü..!
SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ 4 EmptyPerş. Ocak 07, 2010 5:19 pm tarafından Acemi_Prens

» E - Bülten hizmeti başladı...
SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ 4 EmptyPerş. Ocak 07, 2010 5:19 pm tarafından Acemi_Prens

Anket

SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ 4

YazarMesaj
admin -X-

admin -X-

Erkek
İş/Hobiler : Bilgisayar, Teknisyen
Lakap : uA uğruna

SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ 4 Empty
MesajKonu: SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ 4   SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ 4 EmptyPaz Mart 15, 2009 1:21 pm

36) Uydu ile İnternet'e bağlanmak iyi bir çözüm mü?
1998 yılında, Türkiye'ye ilk defa getirilen uydu sistemlerini test etmiştik. Testlerimizde bu sistemle saniyede 400 Kbit'lik hıza ulaşmıştık. Uydu sistemi, dosya indirmede çok işe yaramasına karşın, yasal düzenleme gereği PC'nizden İnternet'e giden bilgiyi 56K modemle iletmeniz gerekiyor. Bu da, sizin modem ve telefon hattından kurtulmanızı engelliyor. Birkaç ay içinde, yasaların değişmesiyle İnternet'e giden ve İnternet'ten gelen bilgiyi uyduyla taşımak mümkün olabilecek. Bu tür sistemlerin, ADSL ve KabloNet olmayan her yerde kullanılması da hızlı internet isteyenleri memnun edecek bir gelişme.

37) Yüklediğim bir yazılımı kaldırırken hata veriyor ve ne yapsam Program Ekle/Kaldır listesinden silemiyorum. Yazılımları kaldırılırken bu gibi hataların oluşmasının nedeni kayıt defterindeki yanlış girişler, yazılımın kurulum kayıt dosyasının okunamaması ya da veri kaybı olabilir. Registry ayarlarından bu yazılıma ait girişi kaldırmak mümkün olsa da, System Mechanic (www.iolo.com) gibi bu işi yapabilecek yazılımları kullanmak daha güvenli bir seçenektir, ilk olarak yazılımın bulunduğu klasörü silin. Sonra da System Mechanic'in System sekmesi altındaki Remove Invalid Uninstall Information ile geçersiz girişleri kaldırabilirsiniz.

38) Arşivimde farklı codec bileşenleri ile kodlanmış Avı dosyalarım var. Hepsinin aynı formata çevirmek istiyorum. FlaskMpeg ile bunu yapabilir miyim? FlaskMpeg, adından de belli olduğu gibi MpegAvi kodlaması için tasarlandığından, AVI dosyalarını yeniden kodlama konusunda çok işinize yaramayacaktır. Farklı codec kodlamasına sahip AVI dosyalarını yeniden kodlamak için birçok yazılım bulunsa da, VirtualDub isimli aracı kullanmanızı tavsiye ederim. www.virtualdub.org adresinden en son sürümünü indirebileceğiniz bu yazılım, AVI formatının yanında Mpeg1 (.mpeg; .dat; .mpv gibi) dosyalarını da işleyebilir. FileOpen video file altından filmi seçtikten sonra Video ve Audio sekmeleri altından sıkıştırmada kullanılacak codec seçimi ve gerekli ayarları yapmalısınız. Sou olarak yine File sekmesi altından save as AVI ile kodlamaya başlayabilirsiniz.

39) Web sitemi arama motorlarına kaydetmek istiyorum. Her birine ayrı kayıt yaptırmak ömür törpüsü. Bu işi en kolay nasıl yapabilirim? Bu işi profesyonel olarak yapan firmalar olsa da, genelde ücret talep ederler, işe web sitenizi www.altavista.com'a kaydetmekle başlayın. Kayıt işleminin sonunda, sayfada Featured Sponsor başlığının alt bölümünde '25+ Search Fngines FREE!' isimli bir buton göreceksiniz. Bu linki kullanarak www.ineedhits.com sitesinden web sitenizi belli başlı tüm arama motorlarına ücretsiz kayıt ettirebilirsiniz.

40) Mpeg dosyalarım AVI'ye çevirmek İstiyorum. Ne gibi araçlara ihtiyacım var? Bu işlem için en yaygın kullanılan ve en uygun yazılım FlaskMpeg'dir. http://go,to/flaskmpeg adresinden indirebileceğiniz bu kodlama aracı ile Mpeg dosyalarını AVI formatına çevirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Öpen sekmesi altından kodlamak istediğiniz Mpeg dosyasını seçip, Select Output Format altından AVI Output seçeneğini işaretleyin. Bu seçeneğin hemen altında bulunan Select Output Modüle ile codec bileşenini seçebilir ve ses kodlama ayarlarını değiştirebilirsiniz. FalskMpeg, sisteminizde yüklü olan tüm codec bileşenlerini kullanarak kodlama yapabileceği için, seçenek yelpazesi oldukça genişleyebilir.

41) Warez sitelerindeki popup'ları yüzünden bayılmak üzereyim. Bu sayfaların açılmasını nasıl engellerim? Bunun iki yolu var. tiki bu küçük reklam canavarlarını açmamak ya da otomatik olarak kapatmak için kullanılan yazılımlar. Bunlar arasında Popup Killer AdsGone (www.adsonegone.com), PopupDummy!,
(www.dummysoftware.com) ve AdDelete (www.addeleie.com) sayılabilir, ikincisi de lE'nin internet ayarları üzerinden engellenecek sitelerin adreslerini elle girmek. Bunun içinse Araçlar-İnternet Seçenekleri allından Sınırlanmış Siteler'e girin. Burada popup sitelerinin adreslerini girdiğinizde bir daha sizi rahatsız edemeyeceklerdir.

42) Türkçe ses sentezi yapabilen, bir başka deyişle Türkçe okuyan bir yazılım arıyorum. Nereye bakmalıyım? Bu işi yapabilen bazı yazılımlar olsa da, her zaman mükemmel diksiyon beklemek hayal kırıklığı yaratabilir. Diksiyonu bozuk ama sayıları mükemmel okuyan Voice isimli küçük bir yazılımı www.tahribat.com adresinden indirebilirsiniz. Türkçe ses sentezleme üzerine daha profesyonel örneklerden biri olan Geveze ise www.gvz.com.tr adresindedir. Geveze ücretsiz olmasa da, sitede bir deneme sürüşü yapmak mümkün.

43) Windows 98 kurulum CD'sinin içeriğini sabit diske kopyalayarak kurulum yapabiliyorum. Windows XP'yi sabit disk üzerinden kurmam mümkün mü? Evet bunu yapmak olasılık dahilinde, ilk olarak Windows XP kurulum CD'si içindeki İ386 klasörünü sabit diske kopyalamakla işe başlayın. Daha sonra sistemi Windows 98 başlangıç menüsünden DOS komut satırına düşecek şekilde açın. I386 klasörüne geçerek winnt32.exe yazın ve enter'a basın. Windows XP Setup başladığında, sizden sistem dosyalarının bulunduğu klasör ismini isteyecektir. Bu satırda I386 klasörünün yerini (C:i386 gibi) belirtip devam ettiğinizde, kurulum başlayacaktır. Sabit disk üzerinden yapılan kurulumların bir diğer avantajı da daha kısa sürmeleridir.

44) İkiye bölünmüş sabit diskimdeki C: sürücüsünde Windows 98 kuruluydu. Daha sonra Windows XP'yi D: sürücüsüne kurdum sonradan 98'i elle sildim. Sistemi başlattığımda benden olmayan Windows 98 ile XP arasında seçim yapmam isteniyor. Bundan nasıl kurtulurum? Bu oldukça kolay. Bilgisayarım simgesi üzerine sağ tuşla tıklayın ve Özellikler'e girin. Gelişmiş sekmesi altındaki Açılış ve Kurtarma butonunu tıklayın. Açılan pencerede Sistem Açılışı altında Düzenle seçeneğini göreceksiniz. Bu butonu tıkladığınızda Notepad ile boot.ini dosyası açılacaktır. Burada Windows 98 ile ilgili satırı silerseniz, sistemi başlattığınızda işletim sistemi seçimi yapma ekranının belirmediğini göreceksiniz. Dikkat! Boot.ini dosyasını bozarsanız, sisteminiz açılmayabilir.

45) Sistemimde Windows 98 ve Süse Linux kullanıyorum. Linux'u kurarken LlLO'yu MBR'ye yazdırmıştım. Linux'u kaldıracak olsam MBR'yi eski haline nasıl getirebilirim? Sistemi Windows 98'den açarak F8 ile başlangıç seçeneklerine girin ve DOS komut satırına geçin. Fdisk /mbr yazarak Enter'a bastığınızda MBR eski haline gelecek ve sistem eskiden olduğu gibi Windows 98 ile açılmaya başlayacaktır.
https://sesimiz.yetkin-forum.com

SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ 4
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ 3 ( ISDN ÇÖZÜMLERİ BU BAŞLIKTA )
» SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ 1
» SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ 2